http://sp1sianow.biposwiata.pl/wiadomosci/9318/regulaminy_i_wnioski
zgłoszenie_sp1-1.doc - dla dzieci z obwodu szkoły
wniosek_rekrutacyjny_sp.doc - dla dzieci spoza obwodu szkoły
http://sp1sianow.biposwiata.pl/wiadomosci/9318/regulaminy_i_wnioski
zgłoszenie_sp1-1.doc - dla dzieci z obwodu szkoły
wniosek_rekrutacyjny_sp.doc - dla dzieci spoza obwodu szkoły
Formularze rekrutacyjne do klasy I szkoły podstawowej można pobrać ze strony
http://sp1sianow.biposwiata.pl/wiadomosci/9318/regulaminy_i_wnioski
w formie dokumentu WORD i wypełnić w programie lub wydrukować i wypełnić ręcznie. Uzupełnione dokumenty wraz z załącznikami proszę przesyłać w postaci pdf, skanu, zdjęcia lub jako załącznik Word pocztą elektroniczną na adres sp1@sianow.pl lub pocztą tradycyjną na adres:
Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Bolesława Chrobrego 4, 76-004 Sianów z dopiskiem „REKRUTACJA – I klasa”
Od poniedziałku, 16 marca br. TVP, TVP ABC oraz TVP Kultura rozpoczynają emisję specjalnych pasm edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Oferta zawiera nie tylko filmy fabularne, dokumentalne, propozycje publicystyczne, ale również produkcje Teatru Telewizji, dostosowane do podstawy programowej. Zachęcamy do uwzględnienia materiałów prezentowanych na kanałach Telewizji Polskiej do zdalnej pracy z uczniami w czasie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach.
Informacja dla uczniów 20200325_Kroki_E8.pdf
Język angielski
Język Polski
Matematyka
Probny_E8_-_Matematyka_Arkusz_egzaminacyjny_OMAP-100.pdf
Probny_E8_-_Matematyka_Karta_odpowiedzi_OMAP-100.pdf
Probny_E8_-_Matematyka_Zeszyt_rozwiazan_OMAP-100.docx
Probny_E8_-_Matematyka_Zeszyt_rozwiazan_OMAP-100.pdf
Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych https://www.oke.poznan.pl/
Uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązują zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania, np.:
Kontakt z nauczycielem
Rozwiązania przesyłane są do nauczycieli (np. e-mailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć poszczególnych kartek rozwiązań – forma przesłanych wiadomości jest zależna od sprzętu jakim dysponują uczniowie),
Prace można przesyłać również na adres e-mail szkoły: sp1@sianow.pl
Nauczyciele sprawdzą, ocenią, a następnie przekażą uczniom informację zwrotną, np.:
Zasady oceniania zadań
CKE przygotowała również zasady oceniania rozwiązań zadań. W pierwszej kolejności zostaną one przekazane wyłącznie dyrektorom szkół podstawowych, w których w 2020 r. jest przeprowadzany egzamin ósmoklasisty, za pośrednictwem systemu informatycznego SIOEO.
UWAGA!
Jeżeli uczniowie nie mają w domu dostępu do Internetu, to istnieje możliwość przekazania arkuszy w formie wydruków do odbioru w szkole każdego dnia do godz. 8:45. Arkusze odbierają rodzice lub pełnoletni członkowie rodziny. W sytuacji wyjątkowej, gdy nie ma innej możliwości – uczniowie.
Dodatkowe informacje i materiały dotyczące egzaminu ósmoklasisty
Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych.
Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:
Informuję, iż od poniedziałku, 16 marca br. do odwołania wprowadzone zostają nadzwyczajne środki ostrożności, polegające na maksymalnym ograniczeniu obecności interesantów w Szkole Podstawowej nr 1 w Sianowie.
Zwracam się z apelem, by w najbliższych dniach, o ile to możliwe powstrzymać się od osobistych wizyt w szkole.
W przypadku konieczności załatwienia pilnych spraw należy poprzedzić przyjście do szkoły kontaktem telefonicznym lub mailowym, w celu umówienia spotkania. Bez uprzedniego ustalenia terminu wizyty, żadne sprawy nie będą załatwiane.
telefon: 94 3185 242,
mail: sp1@sianow.pl
Rekomendacje Ministerstwa Edukacji Narodowej
W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego. Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu:
W poradniku znaleźć można wskazówki, z jakich stron, portali czy serwisów można korzystać w pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. Adresy przydatnych stron i portali internetowych będziemy na bieżąco uzupełniać.
W związku z zagrożeniem koronawirusem wstrzymujemy przyjmowanie wniosków rekrutacyjnych do szkół, przedszkoli, żłobka. Wnioski można przesłać korespondencyjnie, bądź skany wniosków pocztą elektroniczną. Terminy rekrutacji zostaną przedłużone. Szczegółowe informacje na początku następnego tygodnia.
Główny Inspektor Sanitarny apeluje, aby czas wolny od zajęć lekcyjnych nie stanowił pretekstu do zintensyfikowania kontaktów towarzyskich. To czas mądrych wyborów zdrowotnych.Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i swoich najbliższy. Zachowujmy się odpowiedzialnie.
Szanowni Państwo,
w związku z komunikatem Premiera RP informuję,
że od 12.03. do 13.03.2020r. w szkole i oddziałach przedszkolnych będą odbywać się tylko zajęcia opiekuńcze. Stołówka przygotowuje posiłki dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz tych dzieci które nie mogą pozostać w domu a są objęte dożywianiem.
Zajęcia dydaktyczne zostają odwołane.
Od 16.03. do 25.03. 2020r. szkoła będzie zamknięta.
Informuję również, że na stronie ZUS-u znajduje się komunikat dotyczący dodatkowego zasiłku opiekuńczego, który przysługuje na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły z powodu COVID-19.
Krzysztof Sosnowski - dyrektor szkoły
Wdrożeniem działań profilaktycznych dotyczących zagrożenia wirusem COVID-19
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem:
Dyrektorze,
W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty nauczycielom pozostającym w gotowości do pracy przysługuje wynagrodzenie ustalone na podstawie Kodeksu Pracy (art. 81 § 1).
Rodzicu,
Uczniu,
Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki
Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.
Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:
Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.
Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.
Departament Informacji i PromocjiMinisterstwo Edukacji Narodowej
Uczniowie:
- proszę przestrzegać podstawowych zasad higieny, w tym np. często myć ręce z użyciem ciepłej wody i mydła,
- zakrywać usta podczas kaszlu i kichania,
- myć ręce zgodnie z instrukcją dotyczącą mycia rąk,
- przestrzegać innych zasad dotyczących higieny osobistej,
Rodzice:
- proszę, by nie posyłali Państwo przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły,
- jeśli rodzice lub dzieci nie miały kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
- jeżeli dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego,
- w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły do której uczęszcza dziecko do 8 roku życia rodzicowi należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368),
- proszę na bieżąco sprawdzać komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.
Kontakt do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej: 94 342-40-85
W przypadku dodatkowych wątpliwości infolinia Ministerstwa Zdrowia: 800 190 590 (czynna całodobowo).
Polecam Państwu również stronę internetową, gdzie znajdują się poszerzone informacje profilaktyczne: www.gov.pl/koronawirus.
Uczniowie kl. I-III w roku szkolnym 2019/2020 od października do końca lutego brali udział w realizacji projektu „Digital Kids” – Zaprogramuj misję na Marsa!
Celem projektu była nauka programowania i kodowania z robotem Scottie. Uczniowie z pomocą trenerów i nauczycieli nauczyli się programować świat Scottiego, kodowali i układali wirtualne trasy do przejścia , tworzyli gry, programowali obiekty w świecie robotów. Dzieci układały komendy z kartonowych klocków, skanowały własną instrukcję aplikacją mobilną i obserwowały na ekranie.
Programowały robota: uczyły go chodzić i skręcać, skakać, liczyć, zapamiętywać.
Pod okiem nauczyciela informatyki nauczyły się obsługiwać drukarkę i drukować w 3 D.
Tak wyglądała nauka programowania w naszej szkole. Uczniowie w ten sposób rozwinęli swoją intuicję algorytmiczną, logiczne myślenie, działania matematyczne, umiejętności informatyczne, a także nauczyli się współdziałania w grupie.
Gra edukacyjna z Scottie wspierała rozwój kompetencji uczniów zgodnie z najnowszymi zdobyczami światowej metodyki.
Koordynator realizacji projektu szkolnego : Iwona Łyskawka
Krzysztof Sosnowski - dyrektor szkoły
We wtorek 10 marca 2020r. odbył się Szkolny Turniej Unihokeja dla klas młodszych. Uczestniczyło w nim 6 zespołów reprezentujących klasy: 1A, 1B, 2A, 2B, 3 i 4. Reprezentacja klasy składała się z dziewcząt i chłopców (zespoły mieszane). Zawody rozgrywały się w 2 grupach, w których grano „każdy z każdym”. Następnie rozgrywano mecz o 5 miejsce, półfinały i finał.
Klasyfikacja w turnieju
I miejsce - 4kl
II miejsce – 2B
III miejsce – 3kl
IV miejsce – 2A
V miejsce – 1B
VI miejsce – 1A
Najlepszym zawodnikiem turnieju została Aleksandra Jabłońska z klasy 4 (strzelec 4 goli).
Dziękujemy za wspaniałą zabawę i grę fair play.
Konrad Czerepkow
TERMINY REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA GMINNEGO I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH PRZY SZKOŁACH PODSTAWOWYCH PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ SIANÓW na rok szkolny 2020/2021.
1) 17.02 – 28.02.2020 składanie deklaracji o kontynuacji,
2) do 04.03.2020 – publikacja informacji o liczbie wolnych miejsc,
3) Stosuje się jednolity druk wniosku rekrutacyjnego do przedszkola/oddziału przedszkolnego prowadzonego przez Gminę Sianów.
4) Wypełnione wnioski wraz załączonymi dokumentami rodzice składają w terminie od 09.03.2020 r. do 20.03.2020 r. w:Zespole Administracyjnej Obsługi Oświaty w Sianowie,ul. Bolesława Chrobrego 4 p. 216 w dniach:
- 09.03.2020 r. do 17.03.2020 r. w godz. 7.00 do 15.00
- 18.03.2020 r. do 20.03.2020 r. w godz. 7.00 do 17.00
lub w Szkole Podstawowej w Dąbrowie – w godz. 7.30 do 15.30
26 lutego 2020r. uczniowie klas pierwszych wraz
z wychowawczyniami wybrali się do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego.
Elegancko ubrani, podekscytowani, zauroczeni magią teatru, zasiedli w wygodnych fotelach, aby obejrzeć spektakl pt. „Strażniczka Magicznego Lasu”. Młodzi widzowie przenieśli się na chwilę do Magicznego Lasu, w którym działy się dziwne rzeczy…
Niewątpliwym atutem przedstawienia była interakcja, jaką aktorzy prowadzili z widzami. Dzieci zostały „wciągnięte” w walkę ze złymi bohaterami, którzy chcieli zniszczyć Magiczny Las. Radości i okrzykom zachwytu nie było końca.
Anna Sypuła
Po wyczerpującym i długim semestrze nauki, przyszedł czas na rekreację. Dnia 7 lutego klasa II a, w ramach odpoczynku po nauce , wybrała się do kręgielni w Koszalinie. „ Ćwiczenie czyni mistrza”, dlatego każdy z nas ćwiczył technikę gry w kręgle. Czas wspólnie spędzony na kręglach przyniósł nam miłą zabawę, odpoczynek , satysfakcję i integrację klasową.
Iwona Łyskawka
Uczniowie klasy II a, II b i III przed feriami dnia 7 lutego bawili się wspólnie z Klaunami Kulką i Kulkiem na szkolnym balu karnawałowym. Dzieci przebrały się w różne stroje z postaci bajek, komiksów oraz bohaterów filmowych. Brały udział w konkursach tanecznych oraz w konkursie pt.” Jaka to melodia?”. Najwięcej emocji i radości przyniósł dzieciom konkurs , który polegał na szybkiej zmianie skarpetek Kulka w tańcu. W czasie balu wszyscy bawiliśmy się super i wspaniale, biorąc udział w pląsach, skokach i tańcach.
Iwona Łyskawka
Powered by aSc EduPage