• EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI W GMINIE SIANÓW

• Edukacja_przyszlosci_w_Gminie_Sianow.pdf

Projekt pt. „Edukacja przyszłości w Gminie Sianów” jest realizowany przez Gminę Sianów, w partnerstwie z podmiotem edukacyjnym Mały Inżynier, w okresie II.2024–VIII.2025.

Cel główny Projektu: do 31.08.2025 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janka Bytnara w Sianowie, Szkole Podstawowej nr 2 w Sianowie i Szkole Podstawowej im. Larysy Ewy Krause w Dąbrowie (woj. zachodniopomorskie) poprawiona zostanie jakość i dostęp do kształcenia ogólnego, poprzez:

a) realizację zajęć dodatkowych rozwijających kompetencje i umiejętności uczniów (ucz.);

b) realizację dodatkowych zajęć dydaktyczno-wyrównawczych;

c) rozwijanie kompetencji, umiejętności, uzdolnień, zainteresowań uczniów poza edukacją formalną;

d) doradztwo zawodowe oraz pomoc psychologiczno-pedagogiczną;

e) doskonalenie kompetencji zawodowych nauczycieli;

f) wsparcie potencjału edukacyjnego szkół poprzez doposażenie bazy dydaktycznej.

Wsparcie w ramach projektu zaplanowane zgodnie z przeprowadzoną diagnozą i zakłada realizację 4 zadań:

1. Zajęcia dodatkowe dla uczniów - rozwój kompetencji i umiejętności oraz wyrównanie szans edukacyjnych uczniów poprzez realizację zajęć matematycznych, językowych, przyrodniczych, programistycznych, sportowych i projektów edukacyjnych oraz zajęć dydaktyczno-wyrównawczych i indywidualizacji oraz doradztwa zawodowego.

2. Zajęcia rozwijające zainteresowanie naukami ścisłymi - rozwój kompetencji i zainteresowań, motywacji do nauki, z zastosowaniem aktywizujących metod i form edukacji pozaszkolnej: wyjazdy edukacyjne do miejsc związanych z naukami ścisłymi i technicznymi, laboratoria naukowe w formie półkolonii, szkolny festiwal naukowy.

3. Szkolenia dla nauczycieli - doskonalenie kompetencji nauczycieli w obszarze innowacyjnych metod nauki, narzędzi aktywizujących, wykorzystania metody eksperymentu oraz w obszarze kompetencji społecznych i edukacji włączającej.

4. Doposażenie szkół służące rozwojowi umiejętności uczniów - doposażenie bazy dydaktycznej niezbędnej do kształtowania kompetencji i umiejętności (pracownia językowa i informatyczna), zakup pomocy dydaktycznych do realizacji wsparcia włączającego (prac. indywidualizacji) oraz wyposażenie pracowni szkolnych w narzędzi do nauczania przedmiotów przyrodniczych i matematycznych.

Realizacja wsparcia zakłada również działania dla uczniów i nauczycieli w zakresie kompetencji zielonych i cyfrowych, społecznych, obywatelskich i przedsiębiorczości, inkluzyjności i równego traktowania.

Wsparciem objętych zostanie 300 (150K;150M) UCZNIÓW oraz 12(11K;1M) NAUCZYCIELI szkół objętych wsparciem.

Projekt zakłada uzyskanie poniższych rezultatów:

a) podniesienie rozwoju kompetencji, umiejętności i zainteresowań 210(105K;105M) uczniów poprzez udział w zajęciach dodatkowych i rozwijających;

b) objęcie doradztwem zawodowym 40 (20K;20M) uczniów szkół objętych wsparciem;

c) uzyskanie kwalifikacji przez 9(8K;1M) os. z kadry szkół objętych wsparciem;

d) objęcie wsparciem 4(2K;2M) uczniów o specjalnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych;

e) poprawę jakości nauczania i dostępności kształcenia 3 szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego.

Serdecznie zapraszamy!

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Wartość projektu: 1 149 958,32

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 977 464,57 zł.