Nawigacja

 • REKRUTACJA!

  12.02.2018

  Rozpoczynamy rekrutację do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej! Prosimy o zapoznanie się z terminami.

  TERMINY REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA GMINNEGO I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

   PRZY SZKOŁACH PODSTAWOWYCH

    PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ SIANÓW

  na rok szkolny 2018/2019.

  1) 12.02. – 21.02.2018 składanie deklaracji o kontynuacji,
  2) do 01.03 – publikacja informacji o liczbie wolnych miejsc,

  4) Stosuje się jednolity druk wniosku rekrutacyjnego do przedszkola/oddziału przedszkolnego prowadzonego przez Gminę Sianów.

  5) Wypełnione wnioski wraz załączonymi dokumentami rodzice składają w terminie od 01.03.2018r. do 16.03.2018r. w:

  Zespole Administracyjnej Obsługi Oświaty w Sianowie,
  ul. Bolesława Chrobrego 4 p. 216 w dniach:
  - 01.03.2018 r. do 12.03.2018 r. w godz. 7.00 do 15.00
  - 13.03.2018 r. do 16.03.2018 r. w godz. 7.00 do 17.00
  lub 
  w Szkole Podstawowej w Dąbrowie – w godz. 7.30 do 15.30

   

  OD 01 DO 16 MARCA SKŁADAMY WYPEŁNIONE ZGŁOSZENIA I WNIOSKI DO KLASY PIERWSZEJ WRAZ Z ZAŁĄCZNIKAMI W SEKRETARIACIE SZKOŁY (OD 7.30 DO 15.30)

  Wnioski i zgłoszenia TUTAJ:

 • 16.03.2017

  WYRÓŻNIENIE DLA UCZENNICY KLASY 5 W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE  POEZJI  ANGIELSKIEJ!!!

   

  Z wielką dumą informujemy, że uczennica klasy 5, Zuzanna Radziejewska, zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Angielskiej zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 18 w Koszalinie.

  Występ Zuzanny został bardzo dobrze przyjęty i wywołał dużo uśmiechu na twarzach jurorów i publiczności. Naszą szkołę godnie reprezentowali:

      Mikołaj Strzelecki – uczeńklasy 4
      Zuzanna Radziejewska – uczennica klasy 5
      Wiktoria Ruziewicz – uczennica klasy 6

  Uczniowie sianowskiej „Jedynki” po raz kolejny udowodnili  swoją wielką klasę, oryginalność i pomysłowość. Opiekunem artystycznym uczniów była pani Katarzyna Krawczyk – nauczyciel języka angielskiego w SP1 w Sianowie.

  Pragniemy serdecznie podziękować dyrektorowi Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Sianów, pani Aleksandrze Kowalczyk za nieodpłatne użyczenie busa, którym nasi uczniowie bezpiecznie dojechali na konkurs. Dodatkowe podziękowania składamy panu Tomaszowi Przyguckiemu za bezstresowe dowiezienie nas wszystkich do siedziby Szkoły Podstawowej nr 18 w Koszalinie.

 • 30.05.2017

  WIELKI  SUKCES  JĘZYKOWY

  UCZNIÓW

  Z  SIANOWSKIEJ  JEDYNKI!!!

   

   30 maja 2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Sianowie odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Każdą szkołę podstawową w gminie Sianów reprezentowało 6 uczniów - po 3 reprezentantów z klas 5 i po trzech reprezentantów z klas 6.

  Każda z przybyłych ekip została bardzo miło przyjęta przez panie nauczycielki języka angielskiego z SP2. Słowa wstępu wygłosiła wicedyrektor szkoły pani  Katarzyna Budnik. Konkurs został poprzedzony występem grupy tanecznej dziewcząt prowadzonej przez panią Elżbietę Missok. Po występie uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu językowego. Test trwał 60 minut i zawierał zadania o podwyższonym stopniu trudności. Po napisaniu testu uczniowie mogli uzupełnić „utracone kalorie” i skosztować coś słodkiego oraz napić się soku czy herbaty.

  Wyniki przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Otóż okazało się, że uczniowie „Jedynki” zdobyli aż cztery nagrody:

  • w kategorii klas 5:

   

  I miejsce dla uczennicy Inez Babicz

   

  • w kategorii klas 6:

   

  I miejsce dla uczennicy Darii Malec

  II miejsce dla uczennicy Martyny Malec

  III miejsce dla ucznia Oskara Arcisza

  Opiekunem grupy była pani Katarzyna Krawczyk – nauczyciel języka angielskiego w SP1 w Sianowie.

 • 07.12.2016

  NAGRODA GŁÓWNA

  DLA  SIANOWSKIEJ  JEDYNKI!!!

   

   6 grudnia 2016r. uczniowie naszej szkoły odebrali główną nagrodę w konkursie plastycznym pt.  „Zwalczamy Nowotwory”  zorganizowanym przez Starostwo Koszalińskie. Sianowską Jedynkę dumnie reprezentowali uczniowie z klas 5 i 6:

  1. Jagoda Korlaga
  2. Inez Babicz
  3. Sandra Czupajło
  4. Sylwia Sadoska
  5. Miłosz Sadakowski
  6. Alan Dumański
  7. Wojciech Sochiński
  8. Wiktoria Ruziewicz
  9. Krystian Bajek
  10. Sebastian Jabłoński

  Odebranie nagród poprzedziło słodkie, mikołajkowe „co nieco”, spacer w koszalińskim parku (karmienie kaczek, łabędzi i gołębi). Nasi uczniowie po raz kolejny potwierdzili swój wielki talent plastyczny. Ciekawie i innowacyjnie zrealizowali temat. Jesteśmy z Was bardzo dumni!!!

  Opiekunem artystycznym grupy była pani Katarzyna Krawczyk – nauczyciel plastyki w SP1 w Sianowie.

 • 09.05.2017

  6 maja to dla "Jedynkowej" społeczności szkolnej ważna data. W tym dniu urodził się nasz bohater - Janek Bytnar. I dzień ten poświęcamy wyłącznie na pamięć o naszym patronie.

  W tym roku majowe święto szkoły odbyło się we wtorek 9 maja. Uczniowie zapoznali się z postaciami Janka i jego przyjaciół oraz ich bohaterskim życiem poświęconym naszej Ojczyźnie. Po krótkim uroczystym apelu młodsi uczniowie udali się na pogadanki o Janku, a starsi obejrzeli film „Akcja pod Arsenałem”. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach polonistyczno-historycznych i plastycznych. Rozwiązywali krzyżówki, quizy o tematyce Szarych Szeregów i życia naszego patrona. Napisali opis Akcji pod Arsenałem. Młodsi rysowali portrety patrona i układali portret Janka z puzzli. Po trudach warsztatowych wszyscy udali się na miskę harcerskiej, przepysznej grochówki.

  To był dzień pełen pozytywnych wrażeń z naszym bohaterem – Jankiem Bytnarem.

 • 11.04.2017

  We wtorek 11 kwietnia 2017 roku, działająca przy Gimnazjum Gminnym w Sianowie, Mlodzieżowa Drużyna Pożarnicza przygotowała dla naszych uczniów pogadankę z prezentacją o niewypalaniu traw. Młodzi druhowie poinformowali uczniów o zagrożeniach i niebezpieczeństwach związanych z pożarami traw, poinformowali o konsekwencjach prawnych podpalania traw, zwrócili uwagę na szkodliwość wypalania traw w środowisku oraz przypomnieli numery alarmowe.

  Serdecznie dziękujemy!

 • 28.03.2017

  W ramach działań profilaktycznych w szkole zaprosiliśmy Pana Nadkomisarza Roberta Faryniarza z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KMP w Koszalinie, który odbył pogadanki z dziećmi, a następnie rozmawiał z rodzicami podczas zebrań. Tematem przewodnim było uświadomienie uczniów i rodziców o zagrożeniach płynących z korzystania z Internetu.

 • NASZA SZKOŁA

  27.03.2017

  Nasza szkoła!

 • NABÓR DO KLASY PIERWSZEJ I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH NA ROK 2017/2018

  27.03.2017

  Szanowni Rodzice!

  Szkoła w chwili obecnej przyjmuje ZGŁOSZENIA DO KLASY PIERWSZEJ rodziców dzieci mieszkających w obwodzie szkoły oraz DEKLARACJE O KONTYNUACJI UCZĘSZCZANIA DZIECKA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO. Deklaracje te skladamy w sekretariacie szkoły.

  DO 3 KWIETNIA 2017 R. zostanie opublikowana informacja o liczbie wolnych miejsc.

  WNIOSKI o przyjęcie do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej na rok szkolny 2017/2018 można składać od 3 kwietnia do 14 kwietnia 2017 roku.

  Wnioski można pobrać ze strony http://sp1sianow.biposwiata.pl/wiadomosci/9318/lista/regulaminy_i_wnioski lub pobrać w sekretariacie szkoły.

  Wypełnione wnioski składamy:

  - do oddziału przedszkolnego - w sekretariacie Zespołu Administracyjnej Obsługi Oświaty, przy ul. Chrobrego 4 (budynek Gimnazjum Gminnego)

  do klasy pierwszej - w sekretariacie szkoły (ul. Chrobrego 4, wejście od strony parku)

 • 23.12.2016

  Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole uczniowie przygotowali i przedstawili Jasełka. W tym roku szkolnym przedstawienie przygotowali uczniowie klasy drugiej wraz ze swoją wychowawczynią Panią Jolą. Przepięknie ukazali chwilę Narodzenia Pana Jezusa i wprowadzili nas w świąteczny nastrój.

 • Jak co roku rodzice naszych uczniów przygotowali ciasta i babeczki, których kiermasz urządzono w szkole podczas przerw. Dochody ze sprzedaży słodkości zostały w całości przeznaczone na dzieło pomocy tym, którzy bardzo potrzebują. Jak co roku wspieramy Szlachetną paczkę.

 • 10 listopada 2016 w Szkole Podstawowej nr 1 zajęcia miały niecodzienny przebieg. Wszystko to za sprawą 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Uczniowie wszystkich klas brali udział w warsztatach, na których poznali genezę Święta Niepodległości, własnoręcznie wykonalli kotyliony oraz stworzyli klasowy plakat okolicznościowy, który potem był dekoracją na przedstawieniu.

  Następnie w auli szkoły odbył sie uroczysty apel i przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy szóstej. Ukazało ono drogę do wolności, jaką kroczyli Polacy przez 123 lata niewoli, aby w końcu 11.11.1918 roku odzyskać niepodległość.

  Młodzież szkolna z zainteresowaniem obejrzała tę szczególną lekcję historii.

  IL

 • Stare przysłowie, że lepiej zapobiegać niż leczyć dzisiaj wprowadzamy w życie. Gościliśmy panią psycholog, która dotarła do naszej szkoły z programem profilaktycznym - zapobiegam rakowi. To zbiór cennych informacji na temat świadomego życia, które zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwór. Kierujac się nanowszymi badaniami i osiągnięciami nauki wiemy czego unikać, co wprowadzać w naszą codzienność i w jaki sposób kreowac nasze życie, aby budować zdrowie i kondycję fizyczną, a jednocześnie unikać tego co sprzyja nowotworom.

  ML

 • Nasi uczniowie wzieli udział w programie Mamo Tato zrob mi kanapkę. W ramach programu dzieci wzięły udział w pogadankach z dietetykiem o zdrowym odżywianiu, a następnie robiły pyszne zdrowe kanapki.

 • 22.10.2016

  Święto Pieczonego Ziemniaka to jesienna tradycja w Szkole Podstawowej nr 1 w Sianowie organizowana wspólnie z Zarządem Osiedla nr 1 „Stare Miasto”.

  Sobotnie popołudnie,  24 października  2016 r. powitało nas dżdżystą, ale dość ciepłą aurą.  Pomimo niesprzyjającej pogody goście nie zawiedli i licznie przybyli, a zabawa była przednia. Na wszystkich czekał ziemniaczany poczęstunek – placki, frytki i ziemniaki z ogniska, a w kawiarence - ciepła kawa i herbata oraz pyszne ciasto.  Dzieci wzięły udział w licznych zabawach i konkursach oraz loteryjce fantowej.

  Obchody święta uprzyjemnili nam zaproszeni goście – przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Sianowie. Szczególnie lubianym przez dzieci gościem był Komisarz Wojtuś, który przyjechał do dzieci z zagadkami i rebusami dotyczącymi bezpieczeństwa.

  Serdecznie wszystkim dziękujemy za świetną zabawę i wspólnie spędzone sobotnie popołudnie! Zapraszamy za rok!

  AW

 • 18.10.2016

   

  17 października 2016 Szkołę Podstawową nr 1 w Sianowie odwiedził Jego Ekscelencja Biskup Krzysztof Włodarczyk.

  Wizytując parafię p.w. św. Stanisława Kostki w Sianowie, biskup Krzysztof spotkał się również z uczniami i nauczycielami naszej szkoły. Stając przed dziećmi wykorzystał przywilej biskupiego urzędu nauczycielskiego i w zabawnej, prostej i przystępnej formie przekazał uczniom trudne prawdy naszej wiary.

  ML

 • 14.10.2016

  Z okazji Święta Edukacji Narodowej w naszej szkole uczniowie zamienili się z nauczycielami rolami. Klasa II przygotowała świetną lekcję dla nauczycieli. Niestety okazało się, że wezwani do odpowiedzi nauczyciele byli kompletnie nieprzygotowani i wszyscy otrzymali oceny niedostateczne.

  No cóż, jak tu być przygotowanym na trudne pytania? Jedno z najciekawszych było: Co to jest? Zielone z wierzchu, w środku żółte? Też nie wiecie? Przykro mi, ocena niedostateczna! Odpowiedź brzmi: Banan przebrany za ogórka! Spodziewaliście się?

  Pomimo ocen niedostatecznych wszyscy świetnie się bawili. Nauczyciele dostali od uczniów na otarcie łez słodki upominek i w wesołym nastroju wszyscy udali się na zajęcia.

  Bardzo dziękujemy klasie II oraz wychowawczyni Pani Jolancie Górzyńskiej za przygotowanie super lekcji!

  AW

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

  01.09.2016

  1 września, jak co roku, zabrzmiał pierwszy dzwonek. Dla uczniów, rodziców i nauczycieli był to szczególny dzwonek. Zajęcia szkolne zostały przeniesione i odbywać sie będą w budynku Gimnazjum Gminnego przy ulicy Chrobrego 4. Piękne, przestronne sale lekcyjne, duża aula, sala gimnastyczna - spełnienie marzeń uczniów!

  Uczniów, rodziców i nauczycieli powitała pani dyrektor, a uroczystość uświetnił swą obecnością Burmistrz Gminy i Miasta Sianów pan Maciej Berlicki, który życzył uczniom samych sukcesów w nowym roku szkolnym.

  AW

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1
  76-004 Sianów
  ul. Armii Polskiej 33
 • (094) 31-858-34
  fax (094) 31-861-15