Nawigacja

 • OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO NAUCZYCIELA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

  19.06.2018

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Sianowie oglasza nabór na stanowisko nauczyciela wychowania przedszkolnego.

  Szczegóły TUTAJ.

 • 8 czerwca 2018 roku o godzinie 10 wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Jak nie czytam jak czytam". Ma ona na celu propagowanie czytelnictwa, integrację dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na to, że czytanie jest ważne w życiu każdego człowieka niezależnie od wieku.

 • Dnia 4 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się konkurs Mistrzostwa Świata z Chemii dla uczniów klas siódmych. Do udziału zapisała się cała klasa siódma, materiał dotyczył tylko i wyłącznie materiału klasy siódmej. Wyniki zostaną podane na zakończeniu roku. Nagrody dla najlepszych zostały podarowane przez firmę ARKA oraz DEGA, za co bardzo dziękujemy za wsparcie. Organizator nauczyciel chemii Tomasz Woźniak

 • DZIEŃ PATRONA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W SIANOWIE

   

              8 maja 2018r. dzwonek szkolny zadźwięczał inaczej niż zwykle. Uczniowie nie udali się na lekcje. Zebrali się w auli na uroczystym apelu upamiętniającym Patrona szkoły – Janka Bytnara. Rozpoczęła się niezwykła lekcja historii upamiętniająca nie tylko Janka Bytnara, ale wszystkich bohaterów walczących za wolność naszej Ojczyzny. Uczniowie oddali hołd bohaterom minutą ciszy. Święto Patrona i Dzień Zwycięstwa – data, którą uczniowie Jedynki będą znali i pamiętali.

              Uczniowie klasy siódmej przybliżyli swoim młodszym kolegom i koleżankom postać Rudego. Opowiedzieli, jakim był uczniem i człowiekiem, gdzie spędzał młodość i czym lubił się zajmować. W przygotowanej przez klasę siódmą i panią Renatę Puławską Sali Pamięci dzieci mogły obejrzeć liczne fotografie Janka oraz album ze zdjęciami przywieziony 33 lata temu  do Sianowa przez matkę Janka, panią Zdzisławę Bytnar.

              Pięć lat trwania drugiej wojny światowej to czasy ogromnie trudne dla Polaków. Jak wyglądało życie w Warszawie w czasach Rudego? O tym opowiedział dr Łukasz Gładysiak ze Studia Historycznego w Sianowie oraz zapoznał dzieci z wyposażeniem militarnym żołnierzy z czasów drugiej wojny światowej.

              Najbardziej podobała się uczniom gra terenowa. Dzieci na kilka minut przeniosły się w czasy okupowanej Warszawy. Ich zadaniem było wykonanie sześciu zadań wzorowanych na akcjach Małego Sabotażu: malowanie znaku Polski Walczącej na murze, zrywanie zdjęć niemieckich oficerów z wystawy fotograficznej, dostarczenie rozkazu do umówionego miejsca, udział w tajnym spotkaniu omawiającym Akcję pod Arsenałem, zamiana litery S na L w napisie Deutschland siegt an allen Fronten (Niemcy zwyciężają na wszystkich frontach), aby brzmiał Deutschlan liegt an allen Fronten (Niemcy polegli na wszystkich frontach) oraz narysowanie planu szkolnego podwórka. Akcje musiały być przeprowadzone w pełnej konspiracji. Porządku strzegły patrole (uczniowie klasy siódmej), które zaaresztowały mniej ostrożnych uczniów.  W całe przedsięwzięcie zaangażowani byli harcerze z HKTP PTTK „Sezam” im. Aleksandra Kamińskiego w Koszalinie.

              Po pożywnej harcerskiej grochówce wszyscy uczniowie udali się do Parku Miejskiego im. Powstańców Warszawskich pod Pomnik Poległych za Ojczyznę,  aby wziąć udział w gminnych obchodach rocznicowych zakończenia drugiej wojny światowej.

  Zdjęcia z wydarzenia TUTAJ.

   

   

  Tekst: Anna Walińska,

  Foto: Renata Puławska

 • Wesołych Świąt!

 • 22.03.2018

  Poezja rodzi się z dojrzałości

  Jan Twardowski

   

  21 marca 2018 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji uczniowie z klasy 7 przygotowali „Bigos poetycki”. Podczas lekcji języka polskiego, korzystając z utworów słynnych poetów, tworzyli nowe, oryginalne, poetyckie kombinacje. Niektórzy siódmoklasiści podjęli wyzwanie i samodzielnie zmierzyli się z poezją,  redagując wiersze.

 • OGŁOSZENIE

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Sianowie

  przypomina

  o trwającym naborze dzieci do klas pierwszych.

  Składanie kart zgłoszenia do dnia 16 marca 2018 r.

  w sekretariacie szkoły w godzinach: 730 – 1530.

 • Dzień otwarty

  Dziękujemy za chwile spędzone z nami!!! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dnia Otwartego!!!

  DZIEŃ OTWARTY

   

 • REKRUTACJA!

  12.02.2018

  Rozpoczynamy rekrutację do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej! Prosimy o zapoznanie się z terminami.

  TERMINY REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA GMINNEGO I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

   PRZY SZKOŁACH PODSTAWOWYCH

    PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ SIANÓW

  na rok szkolny 2018/2019.

  1) 12.02. – 21.02.2018 składanie deklaracji o kontynuacji,
  2) do 01.03 – publikacja informacji o liczbie wolnych miejsc,

  4) Stosuje się jednolity druk wniosku rekrutacyjnego do przedszkola/oddziału przedszkolnego prowadzonego przez Gminę Sianów.

  5) Wypełnione wnioski wraz załączonymi dokumentami rodzice składają w terminie od 01.03.2018r. do 16.03.2018r. w:

  Zespole Administracyjnej Obsługi Oświaty w Sianowie,
  ul. Bolesława Chrobrego 4 p. 216 w dniach:
  - 01.03.2018 r. do 12.03.2018 r. w godz. 7.00 do 15.00
  - 13.03.2018 r. do 16.03.2018 r. w godz. 7.00 do 17.00
  lub 
  w Szkole Podstawowej w Dąbrowie – w godz. 7.30 do 15.30

   

  OD 01 DO 16 MARCA SKŁADAMY WYPEŁNIONE ZGŁOSZENIA I WNIOSKI DO KLASY PIERWSZEJ WRAZ Z ZAŁĄCZNIKAMI W SEKRETARIACIE SZKOŁY (OD 7.30 DO 15.30)

  Wnioski i zgłoszenia TUTAJ:

  REKRUTACJA! - Obrazek 1

 • 16.03.2017

  WYRÓŻNIENIE DLA UCZENNICY KLASY 5 W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE  POEZJI  ANGIELSKIEJ!!!

   

  Z wielką dumą informujemy, że uczennica klasy 5, Zuzanna Radziejewska, zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Angielskiej zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 18 w Koszalinie.

  Występ Zuzanny został bardzo dobrze przyjęty i wywołał dużo uśmiechu na twarzach jurorów i publiczności. Naszą szkołę godnie reprezentowali:

      Mikołaj Strzelecki – uczeńklasy 4
      Zuzanna Radziejewska – uczennica klasy 5
      Wiktoria Ruziewicz – uczennica klasy 6

  Uczniowie sianowskiej „Jedynki” po raz kolejny udowodnili  swoją wielką klasę, oryginalność i pomysłowość. Opiekunem artystycznym uczniów była pani Katarzyna Krawczyk – nauczyciel języka angielskiego w SP1 w Sianowie.

  Pragniemy serdecznie podziękować dyrektorowi Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Sianów, pani Aleksandrze Kowalczyk za nieodpłatne użyczenie busa, którym nasi uczniowie bezpiecznie dojechali na konkurs. Dodatkowe podziękowania składamy panu Tomaszowi Przyguckiemu za bezstresowe dowiezienie nas wszystkich do siedziby Szkoły Podstawowej nr 18 w Koszalinie.

 • 30.05.2017

  WIELKI  SUKCES  JĘZYKOWY

  UCZNIÓW

  Z  SIANOWSKIEJ  JEDYNKI!!!

   

   30 maja 2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Sianowie odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Każdą szkołę podstawową w gminie Sianów reprezentowało 6 uczniów - po 3 reprezentantów z klas 5 i po trzech reprezentantów z klas 6.

  Każda z przybyłych ekip została bardzo miło przyjęta przez panie nauczycielki języka angielskiego z SP2. Słowa wstępu wygłosiła wicedyrektor szkoły pani  Katarzyna Budnik. Konkurs został poprzedzony występem grupy tanecznej dziewcząt prowadzonej przez panią Elżbietę Missok. Po występie uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu językowego. Test trwał 60 minut i zawierał zadania o podwyższonym stopniu trudności. Po napisaniu testu uczniowie mogli uzupełnić „utracone kalorie” i skosztować coś słodkiego oraz napić się soku czy herbaty.

  Wyniki przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Otóż okazało się, że uczniowie „Jedynki” zdobyli aż cztery nagrody:

  • w kategorii klas 5:

   

  I miejsce dla uczennicy Inez Babicz

   

  • w kategorii klas 6:

   

  I miejsce dla uczennicy Darii Malec

  II miejsce dla uczennicy Martyny Malec

  III miejsce dla ucznia Oskara Arcisza

  Opiekunem grupy była pani Katarzyna Krawczyk – nauczyciel języka angielskiego w SP1 w Sianowie.

 • 07.12.2016

  NAGRODA GŁÓWNA

  DLA  SIANOWSKIEJ  JEDYNKI!!!

   

   6 grudnia 2016r. uczniowie naszej szkoły odebrali główną nagrodę w konkursie plastycznym pt.  „Zwalczamy Nowotwory”  zorganizowanym przez Starostwo Koszalińskie. Sianowską Jedynkę dumnie reprezentowali uczniowie z klas 5 i 6:

  1. Jagoda Korlaga
  2. Inez Babicz
  3. Sandra Czupajło
  4. Sylwia Sadoska
  5. Miłosz Sadakowski
  6. Alan Dumański
  7. Wojciech Sochiński
  8. Wiktoria Ruziewicz
  9. Krystian Bajek
  10. Sebastian Jabłoński

  Odebranie nagród poprzedziło słodkie, mikołajkowe „co nieco”, spacer w koszalińskim parku (karmienie kaczek, łabędzi i gołębi). Nasi uczniowie po raz kolejny potwierdzili swój wielki talent plastyczny. Ciekawie i innowacyjnie zrealizowali temat. Jesteśmy z Was bardzo dumni!!!

  Opiekunem artystycznym grupy była pani Katarzyna Krawczyk – nauczyciel plastyki w SP1 w Sianowie.

 • 09.05.2017

  6 maja to dla "Jedynkowej" społeczności szkolnej ważna data. W tym dniu urodził się nasz bohater - Janek Bytnar. I dzień ten poświęcamy wyłącznie na pamięć o naszym patronie.

  W tym roku majowe święto szkoły odbyło się we wtorek 9 maja. Uczniowie zapoznali się z postaciami Janka i jego przyjaciół oraz ich bohaterskim życiem poświęconym naszej Ojczyźnie. Po krótkim uroczystym apelu młodsi uczniowie udali się na pogadanki o Janku, a starsi obejrzeli film „Akcja pod Arsenałem”. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach polonistyczno-historycznych i plastycznych. Rozwiązywali krzyżówki, quizy o tematyce Szarych Szeregów i życia naszego patrona. Napisali opis Akcji pod Arsenałem. Młodsi rysowali portrety patrona i układali portret Janka z puzzli. Po trudach warsztatowych wszyscy udali się na miskę harcerskiej, przepysznej grochówki.

  To był dzień pełen pozytywnych wrażeń z naszym bohaterem – Jankiem Bytnarem.

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1
  76-004 Sianów
  ul. Armii Polskiej 33
 • (094) 31-858-34
  fax (094) 31-861-15