• WARSZTATY DYNIOWE

• Dnia 17.11.2023r. klasa 3A  brała udział w warsztatach dyniowych.

Warsztaty poprowadziła p. Marzena, która  opowiedziała dzieciom o Królowej Dyni .

Na pytanie kluczowe : Czy dynia  to owoc czy warzywo?

Już wiemy ,że w Polsce  uważa się dynię  za warzywo, to jednak z botanicznego punktu widzenia jej słodki miąższ jest owocem.
               Podczas działań praktycznych dzieci  przygotowały  dyniowe ciasto, uformowały i upiekły babeczki.
            Następnie wykonały  dyniowe ozdoby. Na koniec  zapakowały  wypieki  i zrobiły ozdoby w formie jesiennego podarunku w koszyczku.

Z warsztatów wróciliśmy zadowoleni, a babeczki zrobione i upieczone własnoręcznie bardzo nam smakowały.

wych. Iwona Łyskawka

• EKO ZWIERZAK

• Dnia  4  października  2023r.  obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt.

Z tej okazji Urząd  Miasta i  Gminy Sianów ogłosił  dla dzieci i młodzieży konkurs :

EKO ZWIERZAK.

Na konkurs wypłynęły  32 prace wykonane różnymi technikami.

Zwierzęta , były zrobione przez  dzieci z różnych materiałów i odpadów ekologicznych.

Dn.3.11.2023r. w Bibliotece Miejskiej w Sianowie zostały ogłoszone wyniki:

Grupa dzieci : w kategorii : przedszkole  zerówka : dzieci 6 lat.

SP nr1 Sianów :  Krasnopolska  Barbara : grupa Jeżyki : zrobiła kotka : II miejsce

Grupa dzieci kl.1-3
            SP nr1 Sianów :  Alicja Ważny kl.3A : zrobiła słonia:   I miejsce