• Aktywna tablica

• Szkoła Podstawowa nr 1 w Sianowie im. Janka Bytnara  uczestniczy w programie rządowym Aktywna Tablica. Dzięki udziałowi w programie jedną salę wyposażono w nowoczesną tablicę interaktywną, a sześć sal w pomoce dydaktyczne, dzięki którym zajęcia prowadzone są w oparciu o technologię informacyjno-komunikacyjną.

W związku z realizacją rządowego programu Aktywna Tablica powstała „Międzyszkolna sieć współpracy nauczycieli stosujących TIK”. Szkoły uczestniczące w sieci:

1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Sianowie im. Janka Bytnara,
          2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Sianowie im. Bohaterów 8 Drezdeńskiej Dywizji Piechoty
          3. Szkoła Podstawowa w Dąbrowie im. Ewy Larysy Krauze

Harmonogram spotkań w ramach ”Międzyszkolnej sieci współpracy” w programie Aktywna Tablica:

1. Spotkanie organizacyjne  w dniu 23 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Sianowie.

Spotkanie organizacyjne mające na celu nawiązanie współpracy między szkołami, w trakcie którego ustalono harmonogram spotkań nauczycieli, zasady organizowania zajęć otwartych z wykorzystaniem TIK.

1. Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 2 w Sianowie w dniu 29 marca 2023 r. mające na celu dzielenie się doświadczeniami, narzędziami oraz praktykami.
          2. Spotkanie podsumowujące w Szkole Podstawowej w Dąbrowie w dniu 17 maja 2023r.